طبیب طبیبان | طب سنتی و پک های درمانی سنتی

درمان شکم درد با گردوی پخته

دسته: Root تاریخ:

درمان شکم درد با گردوی پخته

طبّ الأئمّة عن محمّد بن إبراهيم الجعفيّ: شَكا رَجُلٌ إلى أبِي الحَسَنِ عَلِيِّ بنِ موسَى الرِّضا عليه السلام مَغصا كادَ يَقتُلُهُ، و سَأَلَهُ أن يَدعُوَ اللّهَ عز و جل لَهُ فَقَد أعياهُ كَثرَةُ ما يَتَّخِذُ لَهُ مِنَ الأَدوِيَةِ، و لَيسَ يَنفَعُهُ ذلِكَ، بَل يَزدادُ عَلَيهِ شِدَّةً.

قالَ: فَتَبَسَّمَ صَلَواتُ اللّهِ عَلَيهِ و قالَ: وَيحَكَ! إنَّ دُعاءَنا مِنَ اللّهِ بِمَكانٍ، و إنّي أسأَلُ اللّهَ أن يُخَفِّفَ عَنكَ بِحَولِهِ و قُوَّتِهِ، فَإذَا اشتَدَّ بِكَ الأَمرُ وَ التَوَيتَ مِنهُ، فَخُذ جَوزَةً وَ اطرَحها عَلَى النّارِ، حَتّى تَعلَمَ أنَّها قَدِ اشتَوى ما في جَوفِها و غَيَّرَتِ النّارُ قِشرَها، كُلها

 فَإِنَّها تَسكُنُ مِن ساعَتِها.

قالَ: فَوَ اللّهِ، ما فَعَلتُ ذلِكَ إلّا مَرَّةً واحِدَةً فَسَكَنَ عَنِّي المَغصُ بِإِذنِ اللّهِ عز و جل‏

طبّ الأئمّة عليهم السلام‏ به نقل از محمد بن ابراهيم جعفى: مردى از شكمْ‏دردى كه چيزى نمانده بود باعث مرگش شود، به نزد على بن موسى الرضا عليه السلام ناليد و از ايشان خواست براى او در پيشگاه خداوند عز و جل دعا كند؛ چرا كه دارو و درمان‏هاى فراوانى كه به وى داده‏اند، او را به ستوه آورده است و نه فقط او را سودى نرسانده، بلكه بر شدّت درد او نيز افزوده است.

امام كه درود خدا بر او باد لبخند زد و فرمود: «نيك‏بخت مردا! دعاى ما به درگاه خداوند، جاى خود دارد و من از خداوند مى‏خواهم به مدد و نيروى خود، درد تو را بكاهد، امّا چون درد بر تو غلبه كرد و از آن به خود پيچيدى، گردويى بردار و بر آتش بگير تا هنگامى كه بدانى آنچه در درون آن هست، كباب شده و آتش، رنگ پوست آن را نيز ديگرگون كرده باشد. در اين هنگام، آن را بخور كه در دم، درد را آرام مى‏ كند».

او مى‏گويد: به خداوند سوگند، تنها يك بار اين كار را انجام دادم و به اذن خداوند، آن شكمْ‏ دردِ من، آرام شد.

دیدگاه خود را بنویسید