طبیب طبیبان | طب سنتی و پک های درمانی سنتی

مسکن طب اسلامی

دسته: Root تاریخ:

مسکن طب اسلامی

طبّ الأئمّة عن محمّد بن أبي نصر عن أبيه عن الإمام الصادق عليه السلام، قال: شَكَوتُ إلَيهِ هَيَجاناً في رَأسي و أضراسي و ضَرَباناً في عَيني، حَتّى تَوَرَّمَ وَجهي مِنهُ.

فَقالَ عليه السلام: عَلَيكَ بِهذَا الهِندَباءِ فَاعصِرهُ و خُذ ماءَهُ و صُبَّ عَلَيهِ مِن هذَا السُّكَّرِ الطَّبرزَد و أكثِر مِنهُ؛ فَإِنَّهُ يُسَكِّنُهُ و يَدفَعُ ضَرَرَهُ.

قالَ: فَانصَرَفتُ إلى مَنزِلي فَعالَجتُهُ مِن لَيلَتي قَبلَ أن أنامَ و شَرِبتُهُ و نِمتُ عَلَيهِ، فَأَصبَحتُ و قَد عوفيتُ بِحَمدِ اللّهِ و مَنِّه‏

درمان دندان درد و چشم درد در طب اسلامی

طبّ الأئمّة عليهم السلام‏ به نقل از محمّد بن ابى نصر، از پدرش، از امام صادق عليه السلام: نزد امام عليه السلام از ناآرامى سر و دندان‏هايم و از دردى شديد در چشم‏هايم تا جايى كه صورتم در اثر آن ورم كرده بود اظهار ناراحتى كردم.

فرمود: «بر تو باد اين كاسنى. آن را بِفْشُر و آبش را بگير و از اين شكر طَبَرزَد، به مقدار فراوان، بر آن بريز؛ چرا كه درد را تسكين دهد و ضرر آن را دفع كند».

من به خانه خود رفتم و همان شب، پيش از آن كه بخوابم، اين دارو را ساختم و خوردم و بر آن خوابيدم. صبح كه شد، به حمد و منّت الهى بهبود يافته بودم.

دیدگاه خود را بنویسید